Infolinia / Zamówienia telefoniczne: 500-600-978

Twój koszyk jest pusty

witamin.pl wita
maślan sodu
astaksantyna koenzym q10
ekstrakt z czosnku
olej z kryla superba
witamina d3
tudca

Astaksantyna

Co to jest astaksantyna?
Astaksantyna  jest związkiem chemicznym zaliczanym do grupy ksantofili - tlenowych pochodnych karotenów. Można ją spotkać w przyrodzie - jest syntetyzowana przez różne mikroorganizmy i grzyby. Ważnym jest fakt, że nie jest wytwarzany w ludzkim organizmie.  

Naturalna astaksantyna jest słabo rozpuszczalna w wodzie, chociaż nadal absorbowana jest skuteczniej od innych kartenoidów (jak  beta-karoten). Aktualna wiedza donosi, że astaksantyna dociera do wszystkich tkanek organizmu i bez problemu potrafi pokonać barierę krew-mózg.

Astaksantyna Forest Vitamin jest bardzo cennym związkiem o wielu zastosowaniach. Zapotrzebowanie jest więc ogromne, ale naturalne źródła są niewielkie. Szacuje się, że nawet 95% produktu obecnego na rynku jest efektem sztucznej syntezy.Taka astaksantyna chociaż jest mniej stabilna, łatwiej rozpuszcza się w wodzie.

Astaksantyna - właściwości
Za sprawą budowy chemicznej i struktury, niezwykle podobnej do rozmieszczenia ludzkich błon biologicznych, astaksantynę cechują silne właściwości przeciwutleniające. Związek posiada zdolność do wymiatania wolnych rodników różnego rodzaju (zwłaszcza reaktywnych form azotu i tlenu), chroni komórki śródbłonka przed uszkodzeniami wywoływanymi przez stres oksydacyjny, powoduje także zwiększenie aktywności enzymów przeciwutleniających.

Astaksantyna posiada właściwości kardioprotekcyjne – skutecznie przeciwdziała zaburzeniom i chrobom czynności układu sercowo - naczyniowego. Astaksantyna Forest Vitamin przejawia także działanie przeciwzakrzepowe karotenoidu i przyczynia się do możliwej poprawy elastyczności ścian naczyń krwionośnych.

Donosi się o oddziaływaniu przeciwzapalnych astaksanyny, być może, że będzie miała przełomowe znaczenie w wspieraniu leczenia chorób związanych z przewlekłym procesem zapalnym.
 


"                                                                                                   

Odznaka Opineo
O nas | Koszty dostawy | Polityka prywatności | Współpraca
Opinie o witamin.pl na Opineo.pl